Amálie č. 84 - Zelený fénix

23. červen 2011

Dne 17. června 2010 Knihovna Václava Havla uspořádala debatní setkání Amálie na téma „Zelený fénix“.

Tradici neveřejných debatních setkání Amálie založil prezident Václav Havel. V lovecké chatě Amálie v oboře lánského zámku se pravidelně konala setkání politiků, intelektuálů a osobností veřejného života, vždy k zadanému aktuálnímu tématu. Po Havlově odchodu z prezidentské funkce převzala organizování Amálií Knihovna Václava Havla. Místem konání je nyní sídlo Knihovny Václava Havla v Galerii Montmartre.

Dne 17. června 2010 se konala Amálie na téma „Zelený fénix“, neboli „Jaká je budoucnost zeleného proudu v české politice“. Debaty se účastnily dvě desítky osobností – publicistů, aktivistů nevládních organizací i politiků. Václav Havel v několikerých posledních volbách podporoval Stranu zelených. I při svém nedávném čtení z jeho juvenilní básnické tvorby v rámci Jara s Šestatřicátníky prohlásil, že byl „odvždycky zelenej“.

V pořadí Amálií, počítaném kontinuálně od Amálií konaných ještě v lánské oboře, měla tato Amálie číslo 84.