Dva v Tvém domě v Divadle Archa

25. leden 2012

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás upozornit na autentickou divadelní reportáž o domácím vězení v současném Bělorusku - Dva v Tvém domě - kterou v Divadle Archa uvede ve dnech 29. a 30. ledna renomovaný moskevský soubor Teatr.Doc.

Inscenace Dva v Tvém domě ruského souboru Teatr.Doc vznikla na základě skutečných událostí kolem běloruského opozičního kandidáta na prezidenta Vladimira Něklajeva, který byl po volbách zatčen a odsouzen k domácímu vězení. Do dvoupokojového bytu se tak k němu a jeho ženě nastěhovali dva agenti běloruské KGB. Představení formou dokumentárního divadla radikálně zaznamenává příběh domácího vězení. Jaké to je žít ve vlastním bytě neustále pod dohledem dvou fízlů? Jak se mění vaše osobní vztahy v rodině, když jste ztratili soukromí? Ruští tvůrci osobně zpovídali Něklajeva, jeho ženu Olgu i jejich hlídače. Představení tak nevypovídá pouze o politickém útlaku v Bělorusku, ale dotýká se především obecných otázek lidské existence.