George W. Bush a Knihovna Václava Havla

17. květen 2012

Bývalý americký prezidenta George W. Bush v úterý 15. května převzal od ředitele Knihovny Václava Havla Martina Palouše texty zesnulého českého exprezidenta Václava Havla. Texty se stanou součástí archivu Freedom Collection (Sbírka svobody), zachycujících osobnosti, které se podílely na boji za svobodu po celém světě.

Mezi dalšími osobnostmi, jež se na vzniku archivu Freedom Colleciton podílely, je i tibetský duchovní vůdce dalajlama, který jí věnoval jeden z prvních návrhů tibetské ústavy z roku 1963.

Součástí sbírky je rozhovor s Václavem Havlem, který vznikl necelý rok před jeho smrtí.

Archiv je přístupný nejen on-line, ale i fyzicky v exprezidentově institutu, který je součástí Centra George W. Bushe v kampusu Jižní metodistické univerzity texaském Dallasu.