Čečna – konečné řešení

17. listopad 2009

Knihovna Václava Havla pořádá v Galerii Montmartre výstavu fotografií Adama Borowského „Čečna – konečné řešení“, jejíž vernisáž se koná 17. listopadu v 15 hodin.

Kontroverzní výstava, na různých místech zakazovaná, se už v Čechách objevila. Knihovna Václava Havla ji však prezentuje novým způsobem, který ze šokujícího dokumentu činí současně umělecký koncept. Úvodní varování pronese programový ředitel Knihovny Václava Havla Martin C. Putna. Následující den, 18. listopadu, se v 16 hodin koná v prostorách výstavy kulatý stůl a komentovaná prohlídka na téma „Násilí v médiích, násilí v propagandě?“

Galerie Montmartre, Řetězová 7, Praha 1 – Staré Město, denně 12 - 18 hodin od 18. listopadu do 14. prosince.

Vstup volný.

Projekt byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí České republiky v rámci Programu MZV ČR pro nevládní a neziskové organizace v oblasti zahraniční politiky a mezinárodních vztahů na rok 2008.