Václav Havel - 70. léta 20. stol.

20. prosinec 2007

Středa 22. února 2008 od 19 hodin.Městská knihovna  v Praze (Malý sál), Mariánské nám. 1, Praha 1.

Cyklus čtení tvorby z období 70. let nese podtitul „Dramatikem a disidentem“. Texty připomínají dobu represí, kdy v Dopisu Gustávu Husákovi vyhlásil Václav Havel otevřený boj totalitnímu režimu. Dalším projevem jeho občanské neposlušnosti bylo uvedení Žebrácké opery v Horních Počernicích Divadlem na tahu a založení Charty 77. V průběhu večera zazní rovněž ukázky z eseje Moc bezmocných a výběr z Dopisů Olze, které psal Václav Havel jako vězeň svědomí, a v nichž se odráží jeho dramatický osud.

Vstupné: 30 Kč (vstupenky je možno zakoupit v pokladně Městské knihovny v Praze nebo rezervovat na www.mlp.cz).