Ženský bytový seminář - závěrečná akce

13. leden 2011

Zveme Vás na povídání s novinářkou a disidentkou Petruškou Šustrovou o činnosti žen v disentu. Uskuteční se ve středu 27. ledna v 17.30 v kavárně Marcus Gallery, Úvoz 24, Brno.

(zastávka trolejbusů 25, 26 Tvrdého, poté sejděte pár metrů dolů směrem z kopce).

Beseda se koná u příležitosti výstavy Ženský bytový seminář o podobách ženského odporu v období normalizace. Výstavu je možné zhlédnout do konce ledna 2010.

Petruška Šustrová je česká disidentka, překladatelka a publicistka. Z politických důvodů nedokončila studium na Filozofické fakultě UK. V roce 1969 byla zatčena a poté odsouzena k dvěma letům odnětí svobody za opoziční aktivity v Hnutí revoluční mládeže, jehož členy byli také Jaroslav Bašta, Ivan Dejmal, Jan Frolík či Petr Uhl. V roce 1976 podepsala Prohlášení Charty 77. V roce 1979 se stala členkou Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných. V roce 1985 byla jednou ze tří mluvčích Charty 77. Od roku 1985 působila v redakci samizdatové revue Střední Evropa. V letech 1990-1992 působila jako náměstkyně federálního ministra vnitra. Působí jako publicistka a překladatelka z angličtiny a polštiny. V říjnu 2008 byla Senátem PČR zvolena členkou Rady Ústavu pro studium totalitních režimů.