ÚvodNovinky / Svou Violu jsem naladil co...

Svou Violu jsem naladil co možno nejhlouběji

8. únor 2010

IlustraceSrdečně Vás zveme na literární večer Violy Fischerové, druhý z cyklu pěti večerů v rámci Jara s Šestatřicátníky, který se uskuteční ve středu 24. února 2010 od 18 hodin v Galerii Montmartre, Řetězová 7, Praha 1.

Básnířka Viola Fischerová proslula svou tvorbou, psanou až – řečeno názvem její sbírky – v „babí hodině“, od devadesátých let do současnosti. Tento večer však představí její současnou tvorbu v konfrontaci s její téměř neznámou, zčásti ztracenou a nyní krok za krokem objevovanou tvorbou z dívčích let, z éry Šestatřicátníků.

Verše čte básnířka sama a její dívčí alter ego, studentka herectví na DAMU Marie Štípková. Literárněhistorický úvod přednese Martin C. Putna.