ÚvodNovinky / Registrace na konferenci...

Registrace na konferenci „Jakou cenu jsme ochotni platit za lidská práva?“ právě spuštěny!

6. září 2017

IlustraceV demokratických společnostech panuje zásadní shoda na důležitosti lidských práv a jejich dodržování. Tento konsensus však doznává trhliny, pokud se některá lidská práva dostanou do zdánlivého či skutečného konfliktu s jinými důležitými společenskými zájmy jako jsou bezpečnost, prosperita či většinový princip demokracie.

Těmito konflikty a jejich řešením se bude zabývat V. mezinárodní konference k Ceně Václava Havla za lidská práva, kterou uděluje Knihovna Václava Havla společně s Parlamentním shromážděním Rady Evropy a Nadací Charty 77. Ve třech panelech věnovaných lidským právům a bezpečnosti, lidským právům a prosperitě a lidským právům a demokracii vystoupí přední domácí i zahraniční odborníci, aktivisté i politici. Očekává se i mimořádné vystoupení jednoho z nositelů Nobelovy ceny za mír.

Konference se koná ve středu 11. října 2017 od 9 do 17 hod. v Pražské křižovatce, unikátním kulturně-společenském centru vzniklém z iniciativy Václava a Dagmar Havlových. Vzhledem k omezenému počtu míst vřele doporučujeme se k účasti registrovat včas!

Facebook | Twitter

„Ostatně není přesně to – podezíravost ke slovům a jejich usvědčování z hrůzy, která v nich může nenápadně dřímat – nejvlastnějším posláním intelektuála? Vzpomínám si, že André Glucksmann mluvil kdysi v Praze o tom, že intelektuál má být jako Kassandra, protože jeho úkolem je dobře slyšet slova mocných, hlídat je, varovat před nimi a věštit, co by mohla zlého znamenat či přinést.“

Slovo o slovu – samizdatová esej, 25. červenec 1989