ÚvodNovinky / Registrace na konferenci...

Registrace na konferenci „Jakou cenu jsme ochotni platit za lidská práva?“ právě spuštěny!

6. září 2017

IlustraceV demokratických společnostech panuje zásadní shoda na důležitosti lidských práv a jejich dodržování. Tento konsensus však doznává trhliny, pokud se některá lidská práva dostanou do zdánlivého či skutečného konfliktu s jinými důležitými společenskými zájmy jako jsou bezpečnost, prosperita či většinový princip demokracie.

Těmito konflikty a jejich řešením se bude zabývat V. mezinárodní konference k Ceně Václava Havla za lidská práva, kterou uděluje Knihovna Václava Havla společně s Parlamentním shromážděním Rady Evropy a Nadací Charty 77. Ve třech panelech věnovaných lidským právům a bezpečnosti, lidským právům a prosperitě a lidským právům a demokracii vystoupí přední domácí i zahraniční odborníci, aktivisté i politici. Očekává se i mimořádné vystoupení jednoho z nositelů Nobelovy ceny za mír.

Konference se koná ve středu 11. října 2017 od 9 do 17 hod. v Pražské křižovatce, unikátním kulturně-společenském centru vzniklém z iniciativy Václava a Dagmar Havlových. Vzhledem k omezenému počtu míst vřele doporučujeme se k účasti registrovat včas!

Facebook | Twitter

„A jsme zase u toho: čecháčkovství. Starej se sám o sebe, nepleť se do cizích věcí, přikrč se a přihrb – jsme obklopeni horami, ty světové vichry se nám přeženou nad hlavami, a pak si budeme dál vrtat na svém dvorečku. Co moudrých statí či celých knih bylo o tomhle našem domácím sobectví napsáno!“

Zápis z 26. dubna 2005, Prosím stručně, 2006