ÚvodVidea / Salónní večírek (4. 3....

Salónní večírek (4. 3. 2013)

Večer kulturní a literární přílohy deníku Právo. Spisovatel Emil Hakl přečetl povídku, kterou napsal pro literárně-humanitární cyklus Salonu „Povídka pro Adru,"prozaička Kateřina Tučková a editor přílohy Zbyněk Vlasák zavzpomínali na netradiční křest Kateřinina románu Žítkovské bohyně ve vsi Žítková, scénické podoby se dočkala povídka spisovatele a redaktora Štěpána Kučery, a své břitké salónní sloupky představil kritik Štěpán Švec.

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků