ÚvodVidea / Josef Kocourek: Marto, Marto,...

Josef Kocourek: Marto, Marto, Marto! 2/2

Z deníků a próz Josefa Kocourka (1909--1933) čte David Steigerwald, o autorovi promlouvají Vít Ondráček a Michal Jareš, otázky klade Jaromír Typlt. Režie a střih záznamu Karel Čtveráček, kamera Jan Horáček. Záznam z literárního večera, který proběhl 21. 3. 2013 v Knihovně Václava Havla v Praze.

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla