ÚvodVidea / Večer s Andrejem Sannikovem...

Večer s Andrejem Sannikovem (9. 5. 2013)

Andrej Sannikov je běloruský disident, bývalý politický vězeň a opoziční prezidentský kandidát z voleb roku 2010. Politický azyl získal ve Velké Británii a nyní žije v Londýně. Do České republiky přijíždí na premiéru své hry Proletět duhou. Právě Sanikov a dalších devět uvězněných běloruských disidentů bylo adresáty dopisu Václava Havla z prosince 2011, vůbec posledního textu, který VH před svou smrtí napsal. Andreje Sannikova představí a rozpravu s ním povede běloruský bohemista Sjarhej Smatryčenka. Dramatik René Levinský přečte úryvky ze hry Proletět duhou. Hlavní část večera bude věnována debatě na literární, politická a další květnová témata.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,