ÚvodVidea / Cenzurováno, milý Radime......

Cenzurováno, milý Radime... (14. 5. 2013)

Slavnostní uvedení dvou svazků edice Sešity Knihovny Václava Havla. Cenzurováno obsahuje dopisy Zdeňka Neubauera psané Václavu Bendovi do vězení v letech 1980--1983. Milý Radime je první veřejně dostupnou edicí sborníku, původně vydaného u příležitosti 70. narozenin Radima Palouše. Účast na slavnostním večeru přislíbili někteří ze členů Kampademie, obnovené platónské akademie se sídlem na pražské Kampě. Večerem provází Ivan M. Havel.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006