ÚvodVidea / Cenzurováno, milý Radime......

Cenzurováno, milý Radime... (14. 5. 2013)

Slavnostní uvedení dvou svazků edice Sešity Knihovny Václava Havla. Cenzurováno obsahuje dopisy Zdeňka Neubauera psané Václavu Bendovi do vězení v letech 1980--1983. Milý Radime je první veřejně dostupnou edicí sborníku, původně vydaného u příležitosti 70. narozenin Radima Palouše. Účast na slavnostním večeru přislíbili někteří ze členů Kampademie, obnovené platónské akademie se sídlem na pražské Kampě. Večerem provází Ivan M. Havel.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla