ÚvodVidea / David Danaher: Východ a...

David Danaher: Východ a západ v pojetí Václava Havla (5. 6. 2013)

V čem podle Václava Havla spočíval smysl studené války? Byl Východ před rokem 1989 pravým opakem Západu a daly by se považovat změny po roce 1989 za definitivní vítězství „západní" civilizace a „západní" struktury hodnot? Jak se v Havlových prezidentských textech vztahuje téma Východu a Západu k tématu globalizace světa po roce 1989? Stručný souhrn argumentů, vybraných z jedné kapitoly nové knihy Davida Danahera Reading Václav Havel, by měl vést k všeobecné diskusi.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků