ÚvodVidea / Osud slovanské vzájemnosti...

Osud slovanské vzájemnosti aneb jak budou po volbách vypadat česko-ruské vztahy (15. 10. 2013)

Předvolební debata se zástupci politických stran o jejich případné zahraniční politice vůči Ruské federaci. Řeč byla o dostavbě Temelína, energetické bezpečnosti ČR, českém zastoupení na ambasádě v Moskvě, postoji našeho státu k (ne)dodržování lidských práv v RF, ale samozřejmě také o vztahu k EU a o tom, jestli největšímu evropskému státu umožnit či neumožnit do ní vstoupit. Hosté: Ondřej Liška (SZ) David Šeich (ODS) Debatu moderoval novinář Ondřej Kundra. Večer uspořádala iniciativa Strategie 31 (CZ) s podporou Knihovny Václava Havla.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků