ÚvodVidea / Paměť disentu II: Milan...

Paměť disentu II: Milan Balabán - Disent jako dobrodružství a jistota (23. 10. 2013)

Druhá z třetího cyklu přednášek věnovaných „paměti" českého disentu. CyklusPaměť disentu pořádá Historická sociologie FHS UK a Knihovna Václava Havla, pod vedením sociologa Nicolase Maslowského.

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla