ÚvodVidea / Větrné mlýny v Knihovně...

Větrné mlýny v Knihovně (5. 11. 2013)

Větrné mlýny vydávají knihy, pořádají evropský literární festival Měsíc autorského čtení, natáčí filmy o literatuře. Večer s Petrem Minaříkem a Pavlem Řehoříkem, kteří tento cervantesovsky pojmenovaný, nikoli však donkichotský, podnik reprezentují. Na programu „přednáška", filmy a překvapení.

„Ostatně není přesně to – podezíravost ke slovům a jejich usvědčování z hrůzy, která v nich může nenápadně dřímat – nejvlastnějším posláním intelektuála? Vzpomínám si, že André Glucksmann mluvil kdysi v Praze o tom, že intelektuál má být jako Kassandra, protože jeho úkolem je dobře slyšet slova mocných, hlídat je, varovat před nimi a věštit, co by mohla zlého znamenat či přinést.“

Slovo o slovu – samizdatová esej, 25. červenec 1989

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků