ÚvodVidea / František Čáp 100 (27. 11....

František Čáp 100 (27. 11. 2013)

Vzpomínkový večer pořádaný u příležitosti 100. výročí narození Františka Čápa, jednoho z nejvýznamnějších režisérů filmového producenta Miloše Havla (například Noční motýl, Babička, Jan Cimbura) a poválečného zakladatele slovinské kinematografie. Večerem provází režisér Uroš Trefalt. Pozvání přijali: Marie Barešová, filmová historička a kurátorka NFA, Krystyna Wanatowiczová, autorka biografie Miloš Havel -- český filmový magnát a Urban Arsenjuk, který připravuje dokument o Čápově slovinské éře. Akce se uskuteční ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinska a Národním filmovým archivem.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,