ÚvodVidea / Teodora Dimová: „Psaní je...

Teodora Dimová: „Psaní je počínání přímo nebezpečné"

Setkání s bulharskou spisovatelkou Teodorou Dimovou a křest českého vydání jejího románu Adriana. Pozvání přijali překladatel David Bernstein, Marcel Černý (Slovanský ústav AV ČR - FF UK), Ivana Srbková (NK ČR - Slovanská knihovna) a vydavatel Petr Štengl. Spisovatelka, dramatička a novinářka Teodora Dimová patří k nejznámějším, čtenáři i kritikou nejuznávanějším současným bulharským autorům. Román Adriana popisuje neobyčejné přátelství inteligentní a velmi movité třiadevadesátileté dámy s mladičkou, oslnivě krásnou studentkou anglistiky... Večer se uskutečnil ve spolupráci s Bulharským kulturním institutem v Praze.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla