ÚvodVidea / Teodora Dimová: „Psaní je...

Teodora Dimová: „Psaní je počínání přímo nebezpečné"

Setkání s bulharskou spisovatelkou Teodorou Dimovou a křest českého vydání jejího románu Adriana. Pozvání přijali překladatel David Bernstein, Marcel Černý (Slovanský ústav AV ČR - FF UK), Ivana Srbková (NK ČR - Slovanská knihovna) a vydavatel Petr Štengl. Spisovatelka, dramatička a novinářka Teodora Dimová patří k nejznámějším, čtenáři i kritikou nejuznávanějším současným bulharským autorům. Román Adriana popisuje neobyčejné přátelství inteligentní a velmi movité třiadevadesátileté dámy s mladičkou, oslnivě krásnou studentkou anglistiky... Večer se uskutečnil ve spolupráci s Bulharským kulturním institutem v Praze.

„Američané jsou mi stále sympatičtější, aspoň ti, s nimiž přicházím do styku. A čím dál míň mi vadí to, s čím jsem se u nich dřív nerad smiřoval, nebo co mi připadalo směšné. Nicméně pro pořádek několik takových věcí vyjmenuji.“

Zápis z 15. dubna 2005, Prosím stručně, 2006