ÚvodVidea / Teodora Dimová: „Psaní je...

Teodora Dimová: „Psaní je počínání přímo nebezpečné"

Setkání s bulharskou spisovatelkou Teodorou Dimovou a křest českého vydání jejího románu Adriana. Pozvání přijali překladatel David Bernstein, Marcel Černý (Slovanský ústav AV ČR - FF UK), Ivana Srbková (NK ČR - Slovanská knihovna) a vydavatel Petr Štengl. Spisovatelka, dramatička a novinářka Teodora Dimová patří k nejznámějším, čtenáři i kritikou nejuznávanějším současným bulharským autorům. Román Adriana popisuje neobyčejné přátelství inteligentní a velmi movité třiadevadesátileté dámy s mladičkou, oslnivě krásnou studentkou anglistiky... Večer se uskutečnil ve spolupráci s Bulharským kulturním institutem v Praze.

Všem občanům – výzva

„Uznáte-li, že je v určitém okamžiku přiměřenější chovat se jako Hus, chovejte se jako Hus, uznáte-li naopak, že je účinnější chovat se jako Švejk, chovejte se jako Švejk.“

Václav Havel, 26. srpen 1968

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla