ÚvodVidea / Palachův týden v Knihovně...

Palachův týden v Knihovně Václava Havla (16. 1. 2014)

Jan Palach a Československo v roce 1989 Události před pětadvaceti lety připomněli za účasti Dany Němcové, Jany Marcové, Davida Němce, Petra Placáka, Jiřího Suka, Alexandra Vondry a dalších též autentické záběry Originálního videojournalu. Úryvky z textů Václava Havla četl Jiří Ornest. Večerem provázel Jakub Železný.

„Po takových příhodách se pak objevuje zákonitě volání po další hegemonizaci společnosti: zbavíme se Židů, pak Němců, pak buržoazie, pak disidentů, pak Slováků – a kdo bude na řadě příště? Romové? Homosexuálové? Cizinci vůbec? A kdo tu zbude? Čistokrevní Čecháčkové se svým dvorečkem. Nejde jen o to, že takové postoje nebo dokonce taková politika jsou nemravné, jde i o to, že jsou sebevražedné.“

Zápis z 26. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla