ÚvodVidea / Palachův týden v Knihovně...

Palachův týden v Knihovně Václava Havla (16. 1. 2014)

Jan Palach a Československo v roce 1989 Události před pětadvaceti lety připomněli za účasti Dany Němcové, Jany Marcové, Davida Němce, Petra Placáka, Jiřího Suka, Alexandra Vondry a dalších též autentické záběry Originálního videojournalu. Úryvky z textů Václava Havla četl Jiří Ornest. Večerem provázel Jakub Železný.

Z dopisu Straně zelených

„Nechceme-li, aby v našem rybníce byli navždy jen dva tlustí sumci, musíme tam nasadit i nějakou štiku. Sumci navíc obvykle myslí jen na to, jak přežít nejbližší výlov, a odmítají myslet dál. Ale my přece nechceme, aby z naší země byla za třicet let jen průmyslová poušť, sloužící sice růstu růstu, ale vyzařující jediné: totální beznaděj. Jinými slovy: volme zelené!“

Dopis, 6. září 2009

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla