ÚvodVidea / Vladimír Merta: Mimo čas...

Vladimír Merta: Mimo čas (23. 1. 2014)

Hudební večer a uvedení prvního souborného a autorizovaného vydání písňových textů Vladimíra Merty, které na téměř tisíci stranách mapuje zpívanou poezii jedné z nejvýznamnějších osobností českého písničkářství. Svazek Mimo čas shrnuje všechny Mertovy písňové texty od roku 1966 do současnosti a představuje tohoto osobitého a uznávaného zpívajícího básníka. Zároveň poskytuje čtenářům i působivé lyrické svědectví o autorově životě, názorech a občanských postojích v uplynulých téměř padesáti letech. Knihu za přítomnosti autora, jeho kytary a dalších hostů uvedli editoři Jan Šulc a Lubomír Houdek. Večer se uskutečnil ve spolupráci s nakladatelstvím Galén.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla