ÚvodVidea / Viktor Karlík: Nápisy a...

Viktor Karlík: Nápisy a jiné práce (11. 2. 2014)

Vernisáž výstavy výtvarných prací Viktora Karlíka. Úvodní slovo: Marianna Placáková a Michael Špirit. Hudba: skupina Ženy. Výstava potrvá do 9. 3. 2014.

„Vůbec mne netrápí tak zvané rozpory různých myšlenkových systémů a nepřipadá mi vůbec nijak zvrácené počínat si v tomto směru zcela „situačně“: když mi určitý termín, určitá terminologie nebo určitá teorie připadá v některé konkrétní situaci jako výstižná, nemám vůbec žádné zábrany ji plně exploatovat (a vůbec mi nevadí, jevím-li se v takovém okamžiku jako epigon), zároveň se tím ale vůbec necítím zavázán k jakékoli „věrnosti“.“

Dopisy Olze – eseje psané ve vězení, dopis, 1. květen 1981

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků