ÚvodVidea / Malá kniha noci (25. 3. 2014)

Malá kniha noci (25. 3. 2014)

Křest již druhého vydání sbírky poezie Básníka Ticha s názvem Malá kniha Noci (Skoba, 2014). Básnická sbírka, která představuje výběr z autorova díla z let 1978--2012, obsahově vychází z trojjedinosti ticha (souznění a rozladění s vesmírem, harmonie a disharmonie vnitřního a vnějšího, krajina ticha), a kromě legendární magické imaginace přináší i básně ryze detektivní, literární hip-hop, kyberpoezii, tichosoft, sci-fi básně, retrobalady, apostaty, analytickou poezii nebo typická haiku (fandu a mindu). V samostatném programu vystoupili kmotři: Ota Kars, Aleš Klíma a Vít Kremlička.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,