ÚvodVidea / Debaty s Respektem v...

Debaty s Respektem v Knihovně Václava Havla -- diagnóza české pravice (7. 4. 2014)

Po šesti letech u vlády to s českými konzervativci nevypadá dobře. ODS se propadla k hranici volitelnosti, TOP 09 stojí na popularitě stále unavenějšího předsedy. V čem pravicová politika selhala a má vůbec šanci získat někdejší podporu? Debatu v Knihovně Václava Havla moderoval redaktor Respektu Tomáš Sacher. Pozvání přijali Miroslava Němcová (místopředsedkyně ODS), Jan Farský (poslanec TOP 09) a Jiří Pehe (politolog).

„Co chci říci: slovo je úkaz tajemný, mnohoznačný, ambivalentní, zrádný. Může být paprskem světla v říši tmy, jak kdysi nazval Bělinskij Ostrovského Bouři, ale i smrtonosným šípem. A co je nejhorší: může být chvíli tím a chvíli oním, může být dokonce obojím současně!“

Slovo o slovu – samizdatová esej, 25. červenec 1989