ÚvodVidea / Debaty s Respektem v...

Debaty s Respektem v Knihovně Václava Havla -- diagnóza české pravice (7. 4. 2014)

Po šesti letech u vlády to s českými konzervativci nevypadá dobře. ODS se propadla k hranici volitelnosti, TOP 09 stojí na popularitě stále unavenějšího předsedy. V čem pravicová politika selhala a má vůbec šanci získat někdejší podporu? Debatu v Knihovně Václava Havla moderoval redaktor Respektu Tomáš Sacher. Pozvání přijali Miroslava Němcová (místopředsedkyně ODS), Jan Farský (poslanec TOP 09) a Jiří Pehe (politolog).

Všem občanům – výzva

„Uznáte-li, že je v určitém okamžiku přiměřenější chovat se jako Hus, chovejte se jako Hus, uznáte-li naopak, že je účinnější chovat se jako Švejk, chovejte se jako Švejk.“

Václav Havel, 26. srpen 1968

Jan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíkůPomozte nám prošlápnout Havel Walk!