ÚvodVidea / Debaty s Respektem v...

Debaty s Respektem v Knihovně Václava Havla -- diagnóza české pravice (7. 4. 2014)

Po šesti letech u vlády to s českými konzervativci nevypadá dobře. ODS se propadla k hranici volitelnosti, TOP 09 stojí na popularitě stále unavenějšího předsedy. V čem pravicová politika selhala a má vůbec šanci získat někdejší podporu? Debatu v Knihovně Václava Havla moderoval redaktor Respektu Tomáš Sacher. Pozvání přijali Miroslava Němcová (místopředsedkyně ODS), Jan Farský (poslanec TOP 09) a Jiří Pehe (politolog).

„Jako bych pořád někoho čekal. Ale koho? Neznámého a neohlášeného hosta? Neznámou krasavici či ctitelku?… Mám jediné vysvětlení: snažím se být trvale připraven na poslední soud. Na soud, kterému nezůstane nic utajeno… Předpokládám zřejmě, že nejvyšší soudce je pedant jako já.“

Zápis z 5. prosince 2005, Prosím stručně, 2006

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla