ÚvodVidea / Houpací koně v Knihovně...

Houpací koně v Knihovně Václava Havla (8. 4. 2014)

Koncert Houpacích koní v Knihovně Václava Havla (Řetězová 7, Praha 1), doprovázející vernisáž výstavy výtvarných prací Zdeňka Koška - Krotitel mračen (8. 4. - 4. 5. 2014)

„Technika – toto dítě moderní vědy jakožto dítěte novověké metafyziky – se vymkla člověku z rukou, přestala mu sloužit, zotročila ho a donutila, aby jí asistoval u přípravy své vlastní zkázy. A člověk nezná východisko: nedisponuje myšlenkou, vírou a tím méně nějakým politickým konceptem, který by mu vrátil situaci do jeho rukou; bezmocně přihlíží, jak onen chladně fungující stroj, který vytvořil, ho nezadržitelně pohlcuje a vytrhuje ze všech jeho přirozených vazeb (například z jeho „domova“ v nejrůznějším slova smyslu, včetně jeho domova v biosféře), jak ho vzdaluje zkušenosti bytí a uvrhuje do „světa jsoucen“.“

Moc bezmocných – samizdatová esej, říjen 1978

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla