ÚvodVidea / Debata s Respektem -- Média...

Debata s Respektem -- Média v rukou politiků (2. 6. 2014)

Jak změnil Andrej Babiš a další noví majitelé česká média Česká média se vrací do českých rukou. Noví majitelé však spolu se svými politickými ambicemi přinášejí dosud nejsilnější obavy ze ztráty nezávislosti. Pozvání přijali: Sabina Slonková (MF Dnes) a Jindřich Šídlo (Hospodářské noviny). Debatu v Knihovně Václava Havla moderoval redaktor Respektu Tomáš Sacher.

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla