ÚvodVidea / České vize Evropy? (26. 6....

České vize Evropy? (26. 6. 2014)

Projekt evropské integrace prožívá krizi, která je zároveň novou šancí. Nakladatelství Academia vydalo u příležitosti 10. výročí členství ČR v EU knihu "České vize Evropy? Manuál k naší evropské debatě", která objevně otevírá řadu otázek, jejichž aktuálnost se ukazuje i po nedávných eurovolbách. Nad evropskou problematikou kriticky diskutovali Jacques Rupnik, Roman Joch, editor knihy Petr Hlaváček a Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR. Debatu moderoval novinář, analytik a předseda Správní rady Knihovny Václava Havla Jan Macháček.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006