ÚvodVidea / České vize Evropy? (26. 6....

České vize Evropy? (26. 6. 2014)

Projekt evropské integrace prožívá krizi, která je zároveň novou šancí. Nakladatelství Academia vydalo u příležitosti 10. výročí členství ČR v EU knihu "České vize Evropy? Manuál k naší evropské debatě", která objevně otevírá řadu otázek, jejichž aktuálnost se ukazuje i po nedávných eurovolbách. Nad evropskou problematikou kriticky diskutovali Jacques Rupnik, Roman Joch, editor knihy Petr Hlaváček a Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR. Debatu moderoval novinář, analytik a předseda Správní rady Knihovny Václava Havla Jan Macháček.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků