ÚvodVidea / Tisková konference k...

Tisková konference k vyhlášení finalistů Ceny Václava Havla za lidská práva, 26. 8. 2014

Záznam z tiskové konference, na které byla zveřejněna jména trojice finalistů mezinárodní Ceny Václava Havla za lidská práva za rok 2014, jíž uděluje Rada Evropy ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Nadací Charty 77 (jména jsou uvedena abecedně): B'Tselem: Izraelské Informační centrum pro lidská práva (Izrael), Maltská jezuitská služba uprchlíkům (Malta) a Anar Mammadli (Ázerbájdžán).

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků