ÚvodVidea / O Bílém divadle na...

O Bílém divadle na Hrádečku (24. 9. 2014)

O svých setkáních s Václavem Havlem a dalšími osobnostmi z kulturního života (I. M. Jirous, E. Krumbachová, M. Kundera, F. Pavlíček, E. Valenta aj.) v Knihovně Václava Havla hovořili Zdena Bratršovská a František Hrdlička. V průběhu večera představili též svou novou autobiograficky laděnou knihu "O kočkách a lidech" a pžiblížili projekt neoficiálního Bílého divadla z přelomu šedesátých a sedmdesátých let, na němž se podíleli. Večer uváděl Jan Šulc. Ukázky z knihy spolu s autory četla herečka Marcela Nohýnková.

„Můj liknavý vztah ke studiu Kafkova díla vychází z z nejasného dojmu, že nemusím všechno opakovaně z Kafky číst, protože beztak vím, co v jeho díle mohu nalézt… Jsem dokonce v skrytu duše přesvědčen, že kdyby Kafka neexistoval a já uměl psát lépe, než umím, napsal bych celé jeho dílo já.“

Řeč při předávání čestného doktorátu Hebrejské univerzity, Jeruzalém, 26. duben 1990