ÚvodVidea / O Bílém divadle na...

O Bílém divadle na Hrádečku (24. 9. 2014)

O svých setkáních s Václavem Havlem a dalšími osobnostmi z kulturního života (I. M. Jirous, E. Krumbachová, M. Kundera, F. Pavlíček, E. Valenta aj.) v Knihovně Václava Havla hovořili Zdena Bratršovská a František Hrdlička. V průběhu večera představili též svou novou autobiograficky laděnou knihu "O kočkách a lidech" a pžiblížili projekt neoficiálního Bílého divadla z přelomu šedesátých a sedmdesátých let, na němž se podíleli. Večer uváděl Jan Šulc. Ukázky z knihy spolu s autory četla herečka Marcela Nohýnková.

„Je totiž vůbec otázka, zda „světlejší budoucnost“ je opravdu a vždy jen záležitostí nějakého vzdáleného „tam“. Co když je to naopak něco, co je už dávno zde, – a jenom naše slepota a slabost nám brání to kolem sebe a v sobě vidět a rozvíjet? “

Moc bezmocných – samizdatová esej, říjen 1978

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků