ÚvodVidea / O Bílém divadle na...

O Bílém divadle na Hrádečku (24. 9. 2014)

O svých setkáních s Václavem Havlem a dalšími osobnostmi z kulturního života (I. M. Jirous, E. Krumbachová, M. Kundera, F. Pavlíček, E. Valenta aj.) v Knihovně Václava Havla hovořili Zdena Bratršovská a František Hrdlička. V průběhu večera představili též svou novou autobiograficky laděnou knihu "O kočkách a lidech" a pžiblížili projekt neoficiálního Bílého divadla z přelomu šedesátých a sedmdesátých let, na němž se podíleli. Večer uváděl Jan Šulc. Ukázky z knihy spolu s autory četla herečka Marcela Nohýnková.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006