ÚvodVidea / Ekonomické sankce vůči...

Ekonomické sankce vůči Rusku (25. 9. 2014)

Ekonomické sankce vůči Rusku a další aktuální témata ve vztahu k odpovědi Evropy a světa na mocenské ambice Ruska komentoval novinář a předseda Správní rady Knihovny Václava Havla Jan Macháček se svými hosty: Helenou Horskou, Kateřinou Šafaříkovou, Lubošem Dobrovským, Petrem Kolářem, Luďkem Niedermayerem a Tomášem Prouzou.

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla