ÚvodVidea / 25 let Respektu v Knihovně...

25 let Respektu v Knihovně Václava Havla

Jedinečný večer k čtvrtstoletí existence týdeníku Respekt za účasti výrazných osobností jeho současnosti i historie. Hosty byli: Petr Třešňák, Silvie Lauder, Tomáš Brolík a fotografové Milan Jaroš s Matějem Stránským. Na vznik Respektu vzpomínal Jáchym Topol. Večerem provázel Tomáš Sacher.

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975

Jan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíkůPomozte nám prošlápnout Havel Walk!