ÚvodVidea / 25 let Respektu v Knihovně...

25 let Respektu v Knihovně Václava Havla

Jedinečný večer k čtvrtstoletí existence týdeníku Respekt za účasti výrazných osobností jeho současnosti i historie. Hosty byli: Petr Třešňák, Silvie Lauder, Tomáš Brolík a fotografové Milan Jaroš s Matějem Stránským. Na vznik Respektu vzpomínal Jáchym Topol. Večerem provázel Tomáš Sacher.

„Vůbec mne netrápí tak zvané rozpory různých myšlenkových systémů a nepřipadá mi vůbec nijak zvrácené počínat si v tomto směru zcela „situačně“: když mi určitý termín, určitá terminologie nebo určitá teorie připadá v některé konkrétní situaci jako výstižná, nemám vůbec žádné zábrany ji plně exploatovat (a vůbec mi nevadí, jevím-li se v takovém okamžiku jako epigon), zároveň se tím ale vůbec necítím zavázán k jakékoli „věrnosti“.“

Dopisy Olze – eseje psané ve vězení, dopis, 1. květen 1981