ÚvodVidea / 25 let Respektu v Knihovně...

25 let Respektu v Knihovně Václava Havla

Jedinečný večer k čtvrtstoletí existence týdeníku Respekt za účasti výrazných osobností jeho současnosti i historie. Hosty byli: Petr Třešňák, Silvie Lauder, Tomáš Brolík a fotografové Milan Jaroš s Matějem Stránským. Na vznik Respektu vzpomínal Jáchym Topol. Večerem provázel Tomáš Sacher.

„Utekl jsem, utekl jsem na Hrádeček. Jsem tu sám a mám tísně. Všechno mi tu připomíná prožitá desetiletí, jsem tu rád, je to mé útočiště, můj existenciální domov, ale znovu a znovu si tu uvědomuji, že není návratu a že jsem už někým jiným, než kým jsem býval, když jsem tu psal své hry, připravoval svá experimentální jídla, pořádal veselé večírky a organizoval tajné disidentské schůzky. Jsem starší, nemocnější, unavenější.“

Zápis z 10. července 2005, Prosím stručně, 2006