ÚvodVidea / Kabinet Havel: Jsme v...

Kabinet Havel: Jsme v bezpečí? (4. 12. 2014)

ruhý díl nového debatního cyklu Divadla Husa na provázku a Knihovny Václava Havla Kabinet Havel 2014/2015 aneb Všechno, co potřebujeme, je pravda. Letos uplynulo sto let od vypuknutí 1. sv. války, stojíme na prahu nového konfliktu? Dá se světovým konfliktům zabránit? Může se Česká republika cítit v bezpečí? Hosté: Arm. gen. Petr Pavel, náčelník Generálního štábu, Alexandr Vondra, bývalý ministr obrany, Jiří Rajlich, Vojenský historický ústav. Otázky pokládá Renata Kalenská, mudruje do toho Petr Oslzlý.

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975