ÚvodVidea / Ženy v politice po roce 89...

Ženy v politice po roce 89 (15. 12. 2014)

Debata, moderovaná Janou Šmídovou, byla ohlédnutím za uplynulými 25 lety z pohledu účasti žen v politickém dění. Hosté: Jana Chržová - spoluzakladatelka a dlouholetá ředitelka Českého helsinského výboru, disidentka, fotografka a předsedkyně České ženské lobby; Ing. Květoslava Kořínková – vysokoškolská pedagožka a politička v prvních polistopadových vládách, členka ČSVTS; Miluše Horská – místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR a vysokoškolská pedagožka. Akci pořádalo Fórum 50% ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla za podpory Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975