ÚvodVidea / Kabinet Havel:...

Kabinet Havel: Česko-Slovenské konstelace 22 let poté (5. 1. 2015)

Čtvrtý díl cyklu Divadla Husa na provázku a Knihovny Václava Havla věnovaný tentokrát rozdělení Československa i něčemu z toho, čím obě země od té doby prošly. Hosté: Iveta Radičová, bývalá slovenská premiérka, Petr Pithart, bývalý český premiér a Ladislav Snopko, bývalý slovenský ministr kultury. Moderátoři: Renata Kalenská a Petr Oslzlý.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla