ÚvodVidea / Kabinet Havel:...

Kabinet Havel: Česko-Slovenské konstelace 22 let poté (5. 1. 2015)

Čtvrtý díl cyklu Divadla Husa na provázku a Knihovny Václava Havla věnovaný tentokrát rozdělení Československa i něčemu z toho, čím obě země od té doby prošly. Hosté: Iveta Radičová, bývalá slovenská premiérka, Petr Pithart, bývalý český premiér a Ladislav Snopko, bývalý slovenský ministr kultury. Moderátoři: Renata Kalenská a Petr Oslzlý.

„Po takových příhodách se pak objevuje zákonitě volání po další hegemonizaci společnosti: zbavíme se Židů, pak Němců, pak buržoazie, pak disidentů, pak Slováků – a kdo bude na řadě příště? Romové? Homosexuálové? Cizinci vůbec? A kdo tu zbude? Čistokrevní Čecháčkové se svým dvorečkem. Nejde jen o to, že takové postoje nebo dokonce taková politika jsou nemravné, jde i o to, že jsou sebevražedné.“

Zápis z 26. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Jan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíkůPomozte nám prošlápnout Havel Walk!