ÚvodVidea / Kabinet Havel:...

Kabinet Havel: Česko-Slovenské konstelace 22 let poté (5. 1. 2015)

Čtvrtý díl cyklu Divadla Husa na provázku a Knihovny Václava Havla věnovaný tentokrát rozdělení Československa i něčemu z toho, čím obě země od té doby prošly. Hosté: Iveta Radičová, bývalá slovenská premiérka, Petr Pithart, bývalý český premiér a Ladislav Snopko, bývalý slovenský ministr kultury. Moderátoři: Renata Kalenská a Petr Oslzlý.

„Ostatně není přesně to – podezíravost ke slovům a jejich usvědčování z hrůzy, která v nich může nenápadně dřímat – nejvlastnějším posláním intelektuála? Vzpomínám si, že André Glucksmann mluvil kdysi v Praze o tom, že intelektuál má být jako Kassandra, protože jeho úkolem je dobře slyšet slova mocných, hlídat je, varovat před nimi a věštit, co by mohla zlého znamenat či přinést.“

Slovo o slovu – samizdatová esej, 25. červenec 1989

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků