ÚvodVidea / Kabinet Havel:...

Kabinet Havel: Česko-Slovenské konstelace 22 let poté (5. 1. 2015)

Čtvrtý díl cyklu Divadla Husa na provázku a Knihovny Václava Havla věnovaný tentokrát rozdělení Československa i něčemu z toho, čím obě země od té doby prošly. Hosté: Iveta Radičová, bývalá slovenská premiérka, Petr Pithart, bývalý český premiér a Ladislav Snopko, bývalý slovenský ministr kultury. Moderátoři: Renata Kalenská a Petr Oslzlý.

„A jsme zase u toho: čecháčkovství. Starej se sám o sebe, nepleť se do cizích věcí, přikrč se a přihrb – jsme obklopeni horami, ty světové vichry se nám přeženou nad hlavami, a pak si budeme dál vrtat na svém dvorečku. Co moudrých statí či celých knih bylo o tomhle našem domácím sobectví napsáno!“

Zápis z 26. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků