ÚvodVidea / Pražský Hrad za Václava...

Pražský Hrad za Václava Havla 1990–1992 (14. 01. 2015)

Příchod Václava Havla a jeho přátel na Pražský hrad, otevírání a zpřístupnění Pražského hradu veřejnosti jako symbol otevírání se československé společnosti světu, návrat kultury na Pražský hrad a mnoho jiných témat a zkušeností nejbližších přátel a spolupracovníků. Hosté: Miroslav Masák, Petr Oslzlý, Ivona Raimanová.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků