ÚvodVidea / Společná meditace (2. 2....

Společná meditace (2. 2. 2015)

Prvním setkáním Václava Havla a Jeho Svatosti XIV. dalajlamy na zámku v Lánech 2. února 1990 započalo nejen hluboké přátelství mezi oběma muži, ale změnilo se i postavení tibetského duchovního vůdce ve světě vysoké politiky. Na setkání vzpomíná tehdejší tajemník Václava Havla Alexandr Neuman, Eda Kriseová a Stanislav Slavický. Moderuje Ivana Denčevová.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků