ÚvodVidea / Tábor smrti Lety (16. 2....

Tábor smrti Lety (16. 2. 2015)

Cikánský tábor smrti Lety u Písku jako české trauma 20. a 21. století. Prasečák na místě genocidy dodnes zůstává palčivou a nezodpovězenou otázkou. Debata nad právě vyšlou knihou badatele Paula Polanského Tábor smrti Lety (Antifašistická akce, 2014). Hosté: historik Michal Schuster (Muzeum romské kultury), romský antifašista Jozef Miker, romistka Helena Sadílková (FF UK), novinář Jindřich Šídlo a aktivista Helsinského občanského shromáždění Václav Trojan. Večer moderoval novinář Petr Třešňák.

„Naše identita nespočívá přece v tom, že o ní mluvíme a neustále někde vykřikujeme My jsme Češi a kdo je víc, ale v tom, že jsme schopni něco originálního říct jiným, něco konkrétního vytvořit, co může zaujmout i jiné, ale co by stěží někde jinde vzniklo.“

Řeč v českém parlamentu, 12. březen 1996

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků