ÚvodVidea / Pražská odysea –...

Pražská odysea – budoucnost města jako společný úkol I. (5. 3. 2015)

Diskusní cyklus o budoucnosti Prahy jako úspěšného, bezpečného, zdravého a konkurenceschopného města 21. století: Participace jako nástroj tvorby města O svých zkušenostech s pozitivními i negativními příklady participačních aktivit v Knihovně Václava Havla hovořili: Ing. Petr Návrat, MSc., vedoucí oddělení participace na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy a hlavní tvůrce připravovaného pražského Manuálu participace; Bc. Radek Vondra, starosta městské části Praha 14 a Renata Chmelová, spoluzakladatelka občanské iniciativy Společně pro desítku a členka zastupitelstva Prahy 10. Večer moderovala: MgA. Olga Škochová, odborná konzultantka v oblasti kulturní politiky a participativního kulturního plánování pro města v ČR. Akce se uskutečnila ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Z dopisu Straně zelených

„Nechceme-li, aby v našem rybníce byli navždy jen dva tlustí sumci, musíme tam nasadit i nějakou štiku. Sumci navíc obvykle myslí jen na to, jak přežít nejbližší výlov, a odmítají myslet dál. Ale my přece nechceme, aby z naší země byla za třicet let jen průmyslová poušť, sloužící sice růstu růstu, ale vyzařující jediné: totální beznaděj. Jinými slovy: volme zelené!“

Dopis, 6. září 2009

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla