ÚvodVidea / Ferdinand Peroutka včera a...

Ferdinand Peroutka včera a dnes (25. 2. 2015)

Kdy jindy se setkat a připomenout si život a dílo jednoho z našich největších novodobých žurnalistů, Ferdinanda Peroutky, než v den výročí „Vítězného února“. Obě totality dvacátého století, nacistická i komunistická, zásadně ovlivnily jeho život. Jedna jej uvrhla do koncentračního tábora a před druhou odešel do exilu. Od roku 1995 se každoročně udílí novinářská cena nesoucí jméno Ferdinanda Peroutky. Předává se na počátku února v předvečer Peroutkových narozenin. K debatě přijali pozvání jak oba letošní laureáti této ceny, Petr Třešňák a Martin Veselovský, tak Peroutkova vnučka Terezie Kaslová nebo novinář Jan Bednář, který se dlouhodobě zabývá především Peroutkovou exilovou publicistikou. Moderuje Martin Groman. Ve spolupráci se Sdružením Ferdinanda Peroutky.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,