ÚvodVidea / Abbé Libánský: Václav...

Abbé Libánský: Václav Havel a proměny české společnosti ve fotografii I. (3. 3. 2015)

Cyklus VH a proměny české společnosti ve fotografii prezentuje tvorbu dokumentárních fotografů, kteří dlouhodobě ve svých fotografiích zachycovali osobnost Václava Havla. První večer zahájil fotograf a výtvarník Abbé J. Libánský projekcí fotografií z prostředí pražského undergroundu sedmdesátých let, civilní kroniky lidí, zahnaných na společenský okraj, kde se Václav Havel také pohyboval.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,