ÚvodVidea / Rozhovory přes hranici – s...

Rozhovory přes hranici – s Jörgem Plathem a Radkou Denemarkovou (16. 3. 2015)

Poslední večer třídílné diskusní řady navazuje na Rozhovory o sousedství o česko-německých vztazích, iniciované Václavem Havlem v roce 1995. Hosty večera jsou Jörg Plath, literární kritik (Neue Zürcher Zeitung, Deutschlandradio Kultur), který už řadu let píše o české literatuře, a Radka Denemarková, spisovatelka a překladatelka. Moderuje Zuzana Jürgens, která diskusní řadu ve spolupráci s KnVH připravila.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006