ÚvodVidea / Kočka, která nikdy nespí...

Kočka, která nikdy nespí (17. 6. 2015)

Netradiční a originální setkání s paní Jiřinou Šiklovou u příležitosti jejího životního jubilea. Večer ve stylu jednoho velkého blahopřání úžasné dámě disentu představí druhé, rozšířené vydání knihy Kočka, která nikdy nespí, uspořádané Vilémem Prečanem jako hold paní Jiřině již před deseti lety. Zároveň v jeho průběhu byla uvedena kniha dopisů Jiřina Šiklová z vězení (Ruzyně) 1981–1982. V pořadatelském úsilí se spojilo Československé dokumentační středisko, Nadace Charty 77 a Knihovna Václava Havla.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků