ÚvodVidea / Kam mne vedeš moje paní...

Kam mne vedeš moje paní (31. 8. 2015)

Na rozlučkovém večeru s odstupující ředitelkou Knihovny Václava Havla, Martou Smolíkovou, své verše z mládí přečetly čtyři undergroundové básnířky: Jana Hradilková Křišťanka (1959), Beatrice Landovská (1962), Lenka Marečková (1963), Michaela Němcová (1964). Večer připravila Beatrice Landovská.

„Celková otázka tedy zní: K jak hluboké zítřejší duchovní a mravní impotenci národa povede dnešní kastrace jeho kultury? Obávám se, že zhoubné společenské následky tu o mnoho let přežijí konkrétní politické zájmy, jež je vyvolaly. O to větší bude ovšem historická vina těch, kteří duchovní budoucnost národa obětovali zájmům své mocenské přítomnosti. “

Dopis Gustávu Husákovi – samizdatová esej, 8. duben 1975

Jan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíkůPomozte nám prošlápnout Havel Walk!