ÚvodVidea / Michael Žantovský: Havel...

Michael Žantovský: Havel můj osud (8. 9. 2015)

Michael Žantovský, od 1. září ředitel Knihovny Václava Havla, zahájil „klubovou“ sezónu 2015/2016 Knihovny čtením ze svého úspěšného životopisu Havel. O knize, Havlovi a lecčems jiném vedl s autorem rozhovor psychiatr Cyril Höschl. S hudebním komentářem doby vystoupil Vladimír Merta.

„Vůbec mne netrápí tak zvané rozpory různých myšlenkových systémů a nepřipadá mi vůbec nijak zvrácené počínat si v tomto směru zcela „situačně“: když mi určitý termín, určitá terminologie nebo určitá teorie připadá v některé konkrétní situaci jako výstižná, nemám vůbec žádné zábrany ji plně exploatovat (a vůbec mi nevadí, jevím-li se v takovém okamžiku jako epigon), zároveň se tím ale vůbec necítím zavázán k jakékoli „věrnosti“.“

Dopisy Olze – eseje psané ve vězení, dopis, 1. květen 1981