ÚvodVidea / Živé pochodně v Tibetu ...

Živé pochodně v Tibetu (17. 9. 2015)

V posledních šesti letech se v Tibetu zapálilo na protest proti čínské okupaci a potlačování náboženské svobody již 142 osob. V diskusním večeru Knihovna Václava Havla představila knihu tibetské básnířky Özer "Sebeupalování v Tibetu", kterou v letošním roce vydal český PEN klub. Večerem provázeli historik Petr Blažek a básník Vít Kremlička.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků