ÚvodVidea / Příběh uprchlíka: Evropa...

Příběh uprchlíka: Evropa snů a skutečností 3/4 (30. 9. 2015)

Konference k poctě Ljudmily Alexejevové - laureátky Ceny Václava Havla za lidská práva 2015 / Panel 2: Hranice Evropy, hranice lidství / Moderátor: Michael Žantovský, Knihovna Václava Havla / Jiří Přibáň, Cardiff University / Tomáš Jungwirth, Výzkumné centrum AMO / Mohammed Kazkji, syrský uprchlík / Alma Masic, The Youth Iniciative for Human Rights (finalista Ceny VH)

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla