ÚvodVidea / Havel ve squatu Klinika:...

Havel ve squatu Klinika: Underground tehdy a underground teď (25. 1. 2016)

Komentované hudební nahrávky jako pokus konfrontovat underground „Havlovy éry“ s podzemní scénou dneška. Může vůbec ještě existovat underground? Spojuje něco hudebníky „vytlačené na okraj“ v době normalizace a ve 21. století? Co změnil nástup digitální éry? Je současná hudební rezistence levicovější než její předchůdci? Co zůstává jako leitmotiv? Večer mezi přednáškou a mejdanem připravil a uváděl Pavel Klusák. Po skončení pořadu následoval koncert Potmě, undergroundový hiphop s dokumentaristkou a raperkou Martinou Malinovou.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,

Václav Havel: Zápisky obviněnéhoHavel—Prigov a česká experimentální tvorbaZdeněk Lukeš: Praha Václava Havla