ÚvodVidea / Bohdan Holomíček: Václav...

Bohdan Holomíček: Václav Havel ve fotografiích (24. 2. 2016)

Večer s fotografem Bohdanem Holomíčkem, který na svých fotografiích dlouhodobě zachycoval mj. Václava Havla a jeho přátele a stal se tak osobitým kronikářem nezávislého dění. Anna Fárová: „Bohdan Holomíček je vzácný fenomén české kultury. Fotograf přátelských setkání, zachycující pozitivní situace, okamžiky milosti, záblesky lásky za magického přispění světla.“

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků