ÚvodVidea / Kdo ohrožuje svobodnou...

Kdo ohrožuje svobodnou novinařinu (25. 2. 2016)

Večer s nositeli Ceny Ferdinanda Peroutky. Ohrožují svobodu slova a médií hrozby spíše zevnitř nebo zvenčí české společnosti? Je největším problém českých médií oligarchizace? A jakou roli dnes mohou mít a reálně mají média veřejné služby? A bylo to někdy vlastně jinak? Diskusi vedli letošní nositelé Ceny Ferdinanda Peroutky Marek Wollner a Luboš Dobrovský a také Petra Procházková, která získala tuto cenu v roce 1997, a Jindřich Šídlo, nositel Peroutkovy ceny z roku 2006 a dnes také jeden ze členů Sdružení Ferdinanda Peroutky. Večerem provázel Martin Groman ze Sdružení, které tuto cenu uděluje.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006