ÚvodVidea / Romky píší jinak (16. 3....

Romky píší jinak (16. 3. 2016)

Důvěrné setkání se čtyřmi kmenovými autorkami Knihovny Václava Havla, Evou Danišovou, Irenou Eliášovou, Janou Hejkrlíkovou a Ivetou Kokyovou, zastoupenými ve sborníku Slunce zapadá už ráno (KnVH, 2014). Úryvky ze sborníku, nová tvorba a role Romek v rodině a v umění. Večerem provázely Karolína Ryvolová a Alena Scheinostová.

„Tento rok nezačal dobře. Ani pro svět, ani pro mne. Jeho počátek předznamenaly vlny tsunami. Člověk si musel klást otázku: Nechce nám tím naše planeta něco sdělit, před něčím nás varovat, k něčem nás vyzvat? Čili: Jde jen o jednu z miliard kosmických událostí tvořících dějiny světa, nebo jde ještě o něco jiného?“

Zápis z 13. dubna 2005, Prosím stručně, 2006

Rozhovory Václava HavlaJan Lukeš: Právě proto, že jsem. Rozhovor s Ivanem M. HavlemPavel Juráček: Ze života tajtrlíků