ÚvodVidea / Hudba Praha: Má živé...

Hudba Praha: Má živé umění místo ve veřejném prostoru? (13. 4. 2016)

S novou vyhláškou se Praha stala městem, které ve veřejném prostoru nechce hudebníky. Jak je tomu v jiných evropských velkoměstech? Jakou zkušenost přinesla letošní rozsáhlá akce umělkyně Kateřiny Šedé v Helsinkách? Jaká nepsaná pravidla pouliční performeři vyznávají? Jaké problémy busking přináší? A jaké dlouhodobé tendence kontroly se odrážejí v dikci pražské vyhlášky? Diskutovali: Kateřina Šedá, autorka akce Tram Buskers Tour, nedávno proběhlé na festivalu současného umění v Helsinkách, během níž přivedla do veřejného prostoru třicet buskerů z deseti evropských zemí, Íránu a USA. Jan Gregar, organizátor pražského pouličního festivalu Praha žije hudbou (květen 2016) Jiří Wehle a Tessie Bártová, hudebníci a aktéři představení Busking = Asking (Spielraum Kolektiv v Divadle Archa, premiéra 3/2016) Dalibor Zíta, redaktor Českého rozhlasu. Mikuláš Ferjenčík, člen zastupitelstva MHMP za Českou pirátskou stranu a předkladatel alternativní verze vyhlášky o pouličním umění a zástupci pražských pouličních muzikantů. Diskusi moderoval Pavel Klusák.

Několik vět ke Knihovně

„Smysl to celé má jedině jako žijící či živoucí organismus, který zaujímá své nepřehlédnutelné místo v celku veřejného a politického života. […] Knihovna musí něčím originálním být jako taková, sama o sobě, ve své každodennosti, jako trvale existující fenomén či místo.“

Několik vět ke Knihovně Václava Havla, Hrádeček,